neljapäev, 4. august 2011

Rootsi korteri otsimine


Kevadel olime otsustanud, et pärast minu residentuuri lõpetamist kolime Rootsi. Vaikselt hoidsime kinnisvaral juba varem silma peal, kuid arvestades rootslaste 3 kuu etteütlemisajaga, leidsime, et korteri otsimiseks ülim aeg on alates juunist.

Juunis leidsin kinnisvaraveebilt kbab.se palju ideaalseid ridaelamuid minu töökoha lähedal. Millegipärast seisin aga muudkui järjekorras, keegi minuga ühendust ei võtnud ega midagi. Hiljem sain teada, et see, et ma järjekorras olen, võib tähendada mitme aastast ootamist. Osadel korteritel seisis punaselt juures kiri "Fynd", mille tähendust ma ei teadnud, mistõttu ei julgenud sinna ka avaldust esitada. Hiljem selgus, et just neid kortereid on lootust saada. Neid üüritakse printsiibil "kes ees, see mees".

Juulis leidsin kohalikust kuulutuste portaalist ime-ime-imeilusa maja. Sain vastuseks, et omanik on hetkel ära, kuid otsustab nädala jooksul. See oli esimene vastus minu meeletutele avaldustele ja kirjadele, kus kirjeldasin pikalt ja laialt, miks meil kodu vaja on ja kui ilusad-toredad-korralikud me oleme, et meile kodu üürida. Mitte ühtki vastust. Kuni selle unelmate majani, mis asus järvekaldal ja omas terrassi ja klaasseina. Meil hakkas juba tekkima väike lootus, et sellest saab meie uus kodu, kuhu isa ja venda kalale kutsuda ja kõik sõbrad ära mahutada. Aga ei, meid ei kutsutud isegi vaatama. See maja üüriti kellelegi teisele (üliõnnelikule).

Nüüdseks on august. Kodu ei ole meil ikka. Ümbritsevad lapsevanemad uurivad, üldsegi mitte pahatahtlikult, iga päev, kas on uudiseid. No aga ei ole ju. Kuu alguses pidasin pikka kirjavahetust neiuga, kes soovib oma korterit üürida. Sinna kutsuti isegi meid vaatama. Saatsin oma tulevase bossi. Praegu oleme vist veel endiselt nimekirja esirindel, kuid selgus, et Rootsis ei otsusta korteriomanik oma voli järgi, kellele korterit üürida. Ei, seda otsustab korteriühistu. Või on see nii, et nemad otsustavad, kas omaniku valik sobib või mitte. Aga ühistu nõuab meilt rootsi isikukoodi, mille saame kuu aega pärast tööle asumist. Ehk siis, septembri lõpus-oktoobri alguses. Mina alustan tööd 5. septembril.

Tänu minu kolleegi initsiatiivile sain ühes kinnisvarabüroos täita mingi avalduse, millele lisati minu bossi avaldus, et mul on kiiresti kodu vaja. 2 nädalat hiljem pakuti meile üht varianti. Seda sel päeval, mil meie n-ö korteriomanik meilt isikukoode palus. No aga kust mina pean teadma, kas mul on seda korterit vaja või mitte?

Kommentaare ei ole: